by  in Aktualności, Fight, Gale

Olavoga Boxing Night: 17 maja na ringu w Pionkach

Ciężkie działa wytaczają włodarze Tymex Boxing Promotions na galę Olavoga Boxing Night 17 maja w Pionkach na południowym Mazowszu. Kibice zobaczą w akcji m.in. Kamila „Kundzię” Kuździenia, Łukasza “Grubego” Maćca, Tomasza “Jokera” Nowickiego i Niemca Sahana Abaya. Transmisja w TVP Sport.
 
– A to nie wszyscy świetni pięściarze, którzy wystąpią w połowie maja na naszej gali w Pionkach, współorganizowanej z MB Promotions i Queensberry Polska. Będzie ciekawie, dynamicznie i głośno – mówi Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotions.
 
Pionki i Dzierżoniów to miejsca nierozerwanie związane z grupą Tymex, założoną ponad 11 lat temu przez Mariusza Grabowskiego. Miejsca kultowe dla zawodowych bokserów czołowego polskiego teamu.
 
– Jeszcze nie odpadły emocje po znakomitej walce Roberta Parzęczewskiego (32-2, 20 KO), który na gali w Dzierżoniowie znokautował bardzo solidnego Adriana Valentina (5-2, 3 KO). W Pionkach również liczymy na efektowne zwycięstwa naszych zawodników. Kilku z nich powinno błysnąć sportową klasą – powiedział Mariusz Konieczyński.
 
17 maja to szczególny dzień dla Kamila „Kundzi” Kuździenia. Pochodzący z Częstochowy bokser Tymexu będzie obchodził 26 urodzin i zechce sprawić sobie miły prezent.
 
– Na początku zawodowej kariery, w 2020 roku, wygrał 2 walki na ringu w Pionkach. Cel na trzeci występ w tym mieście jest jeden, zdobycie pięściarskiego hat-tricka – przyznał prezes Tymex Boxing Promotions.
 
Na zupełnie innym etapie kariery jest walczący od ponad 15 lat na profesjonalnych ringach Łukasz Maciec (28-7-1, 5 KO). To bardzo doświadczony bokser mający za sobą trudne walki m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.
 
– Łukasz chce przerwać serię porażek. I z pewnością stać go na rozpoczęcie nowej, ale pełnej zwycięstw. Niemal równo rok od planowanej gali w Pionkach, 19 maja 2023 przegrał w Złotowie walkę o Mistrzostwo Polski kategorii super półśredniej. Z pewnością zrobi wszystko, by sięgnąć po krajowe trofea, a i zagraniczne wyzwania przed nim – uważa Mariusz Konieczyński.
 
Jak przełamywać kryzysy pokazał kolejny z zawodników aspirujących do miana liderów Tymexu – Tomasz Nowicki (11-3-1, 4 KO). Po trzech kolejnych niepowodzeniach, znokautował Johana Pereza w Złotowie. Natomiast pod koniec 2023 roku zremisował w Pionkach z Nathanem McIntoshem.
 
– Tomek to następny bokser naszej grupy z dużym potencjałem. Groźny, nieprzewidywalny, charakterny i bojowy. Wierzę, że zarówno „Joker” Nowicki, jak i „Gruby” Maciec znów zachwycą publiczność. Zapraszam kibiców do Pionek. Nie zabraknie wspaniałych emocji – podsumował prezes Tymexu.
 
Do Polski wraca Sahan Aybay, który w 2020 i 2021 roku dwa razy boksował na galach Tymexu. Jedyną porażkę w profesjonalnej karierze poniósł z Robertem „Arabem” Parzęczewskim. To była walka wewnątrz grupy Tymex Boxing Promotions.
 
Już wkrótce przekonamy się, kto jeszcze zaboksuje w podradomskich Pionkach. To będzie mocna karta walk! Bilety będą dostępne na ebilet.pl.
admin1Olavoga Boxing Night: 17 maja na ringu w Pionkach