by  in Aktualności, Fight, Gale

Damian „Wrzos” Wrzesiński: po wielkie cele z nowym trenerem i w nowej wadze

Po wielkie cele z nowym trenerem i w nowej kategorii wagowej! Wkrótce skończę 35 lat, więc nadszedł czas na wyzwania najwyższego kalibru w zawodowej karierze

mówi Damian „Wrzos” Wrzesiński (24-2-2, 7 KO) z Tymex Boxing Promotion, który w piątek 20 maja spotka się w Środzie Wielkopolskiej na gali MB Boxing Night 12 z pochodzącym z Tanzanii Ismailem Galiatano (10-3-3, 2 KO).

We wtorek Damian Wrzesiński zakończył miesięczny obóz w angielskim Southampton, gdzie pracował z nowym trenerem, a jest nim Wayne Batten.

– Nigdy nie miałem tak długiego i – co najważniejszego – owocnego zgrupowania w wieloletniej karierze pięśćiarskiej. Pierwotnie miałem lecieć na Wyspuy Brytyjskie dopiero w maju i na dłużej, ale propozycja walki z Galiatano sprawiła, że termin obozu został przyspieszony. Jestem bardzo zadowolony, bowiem popracowałem z bardzo spostrzegawczym szkoleniowcem, zresztą asystenci Wayne’a Battena też mi bardzo pomogli, a dodatkowo miałem grupę świetnych sparingpartnerów, i zawodowców, i amatorów – powiedział pochodzący ze Złotowa, a mieszkający w Poznaniu Damian Wrzesiński.

Po latach sukcesów na polskich ringach profesjonalnych w kategoriach lekkiej i super lekkiej, bokser Tymexu przenosi się do wagi super piórkowej z limitem ok. 59 kg.

– Już niemal dekadę walczę jako zawodowiec, a teraz wprowadzamy dużo nowości! A wszystko po to, by nazwisko Wrzesiński stało się rozpoznawalne nie tylko na europejskich, ale i światowych ringach. Od dłuższego czasu szykowałem się do przejścia do wagi super piórkowej, choć o tym głośno nie mówiłem. Kiedy zaczynałem karierę w naszym kraju, w najniższych kategoriach nie było możliwości rozwoju, dlatego budowałem swoją pozycję i ranking w nieco wyższych. Dziś jestem gotowy na super piórkową, w której mam duże możliwości międzynarodowego rozwoju. Ostatni raz w limicie 59 kg walczyłem jako amator, co więcej zdarzyło się podczas meczu w Holandii, że musiałem w trybie natychmiastowym zejść do 57 kg. Wagę zrobiłem i wygrałem! – przyznał Damian Wrzesiński.

Ale zanim wyjechał do Anglii, by przygotowywać się do zawodowego debiutu w nowej kategorii, podczas prywatnego, rodzinnego wyjazdu na Maltę poznał Marka Chamberleina, innego podopiecznego Wayne’a Battena.

– Nie wyszła mi współpraca z trenerem Tomaszem Dylakiem, który został selekcjonerem kobiecej reprezentacji Polski, dlatego szukałem nowego szkoleniowca. Bardzo pomogła moja żona Natalia, która doradza mi w wielu kwestiach organizacyjnych. Nawiązała kontakt – poprzez osobę z Polski – z trenerem Battenem, a kiedy ten prześledził moją karierę i dodatkowo dowiedział się, że udzielam się w wielu akcjach charytatywnych, tym bardziej zgodził się mi pomóc. A ja przy okazji pojedynku w Środzie Wielkopolskiej pomagam kilkunastomiesięcznej Lilce, która uległa wypadkowi. Prowizja ze sprzedanych kilkuset biletów zostanie przekazana na jej leczenie – stwierdził bokser grupy Tymex.

Damian Wrzesiński zwrócił uwagę, że w klubie Batten’s Boxing w Southampton kluczowa jest praca indywidualna. Zdecydowanie mniej jest treningów grupowych, chyba, że chodzi o sparingi zadaniowe.

– Wayne Batten ma niesamowite wyczucie, dużo widzi, jest bardzo spostrzegawczy. Każda jego wskazówka jest niezwykle trafna, począwszy od oceny tarczowania, po sparingi. I jeśli chodzi o taktykę, i technikę. A miałem okazję walczyć i z bokserami z wyższych wag, i z mojej, z praworęcznymi i mańkutami, a także z wyższymi od siebie, jak również niższymi. Byli i rywale technicy i typowi puncherzy, którzy każdym ciosem chcieli urwać mi głowę. Nie dawałem się trafić! – dodał „Wrzos” Wrzesiński.

Wielokrotny Mistrz Polski zawodowców i amatorów ucieszył się z wyboru Galiatano na przeciwnika na piątkowej gali w Środzie Wielkopolskiej. – Przede wszystkim cieszę się, że zaboksuję w tym mieście, które dobrze znam i lubię, bo przez kilka lat prowadziłem w Środzie treningi indywidualne. Galiatano jest mocnym zawodnikiem, bardzo szybkim, więc czeka mnie fajny test w nowej wadze. Ale nie widzę innej opcji niż zwycięstwo. Niestety, przesunięcie gali w Anglii sprawiło, że zabraknie w narożniku trenera Battena. Ale będą inne osoby, które bardzo dobrze mnie znają i czują boks, jak mój brat Marcin Wrzesiński i Dawid Karpa.

W piątek walczyć będą także inni pięściarze Tymex Boxing Promotion, również pochodzący z Wielkopolski Tomasz „Joker” Nowicki (11-0, 3 KO) spotka się z Anglikiem Louisem Greene (13-3, 7 KO), a Łukasz „Gruby” Maciec (27-4-1, 5 KO) zmierzy się z Kolumbijczykiem Joelem Julio (39-11, 33 KO).

admin1Damian „Wrzos” Wrzesiński: po wielkie cele z nowym trenerem i w nowej wadze