by  in Aktualności, Fight, Wywiady, Zapowiedzi

Ewa Brodnicka w obronie pasa Mistrzyni świata WBO

Była mistrzyni globu WBA w wadze koguciej Meksykanka Janeth Perez będzie rywalką mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej Ewy Brodnickiej. Pojedynek odbędzie się 25 maja na gali „Tymex Boxing Night” w Jeleniej Górze.

– To będzie najtrudniejsza przeciwniczka w karierze niepokonanej na zawodowych ringach Ewy Brodnickiej. Perez ma ogromne doświadczenie ringowe, a co najważniejsze stoczyła już kilka bardzo dobrych pojedynków o mistrzostwo świata. Jestem przekonany, że Ewa ze swoimi trenerami poradzi sobie z Meksykanką – powiedział organizator gali i szef Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski.

Pięściarka Tymexu po raz trzeci będzie broniła pasa federacji WBO. W poprzednim roku wygrywała w 10-rundowych pojedynkach mistrzowskich z Kanadyjką Sarah Pucek w Częstochowie oraz Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki w Lublinie. Wcześniej Polka była w posiadaniu tytułu mistrzyni Europy i tzw. tymczasowego (interim) pasa World Boxing Organizator – po zwycięstwie nad Irmą Adler z Bośni i Hercegowiny w Częstochowie.

– Mogę zapewnić kibiców, że nie będą się nudzić oglądając kolejny bój mistrzowski. Rywalka cały czas idzie na wymianę i ciągle chce się bić. Będą leciały iskry w ringu. Jeśli wygram, może pomyślimy o unifikacji pasów – przyznała niedawno Brodnicka, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem najbliższej przeciwniczki.

28-letnia Perez debiutowała w gronie zawodowców w 2008 roku. Po trzech latach została mistrzynią świata WBA w kat. koguciej, pokonując w siódmej rundzie Kolumbijkę Yolis Marrugo Franco. Wygrała kilka walk w obronie tytułu, a przegrała w 2013 roku z rodaczką Irmą Garcią. Później Perez bezskutecznie boksowała jeszcze dwa razy o mistrzostwo świata IBF w tej samej wadze.

W karierze współpracowała m.in. z Oscarem Lariosem, byłym czempionem WBC kategorii piórkowej. Rekord Meksykanki to 24 zwycięstwa, cztery porażki (wygrywały z nią dwie pięściaki – Garcia i Chilijka Carolina Rodriguez) i dwa remisy.

Natomiast Polka na profesjonalnych ringach wygrała wszystkie 16 walk. Do potyczki z Perez ponownie przygotowuje się pod okiem Amerykanina Gusa Currena, byłego szkoleniowca Tomasza Adamka; w teamie Brodnickiej są też Jacek Dymowski i Przemysław Kantorowski. Z nim współpracują też inni bokserzy Tymexu – mistrz Polski wagi półśredniej Łukasz Wierzbicki, który stoczył bardzo dobrą walkę w piątek w Dzierżoniowie, oraz Oskar Kapczyński.

– Oprócz Brodnickiej prawdopodobnie walczyć będą pochodzący z tego miasta i regionu Kamil Bodzioch i Oskar Kapczyński, może także międzynarodowy mistrz Polski wagi półśredniej Michał Leśniak. Przygotowaliśmy także niespodzianki, ale o nowych nazwiskach poinformujemy w najbliższych tygodniach – dodał Grabowski.

 

źródło: Polsatsport.pl

admin1Ewa Brodnicka w obronie pasa Mistrzyni świata WBO