by  in Bez kategorii

Tymex Boxing Night 15 -Tomasz Nowicki: życiowa forma na Tymex Boxing Night 15

– Jestem po bardzo dobrych treningach oraz sparingach i w piątek liczę na pokazanie życiowej formy w walce z Mołdawianinem Octavianem Gratii (5-9-1, 3 KO) – mówi Tomasz Nowicki (6-0, 2 KO) przed galą “Tymex Boxing Night 15”, która odbędzie się 18 grudnia w Pionkach. Transmisja w TVP Sport.
W czasie pandemii Tomasz Nowicki wygrał na punkty z Bartoszem Głowackim (4-4, 3 KO) i Słowakiem Mario Zabojnikiem (3-1, 2 KO). – Ważne, że promotorzy organizują mi regularnie pojedynki, czerwiec, październik, teraz grudzień. Zadowolony jestem z ostatniego występu z 5-krotnym Mistrzem Słowacji i mającym ponad 200 amatorskich walk. To było starcie pod moje dyktando, wygrałem jednogłośnie – powiedział Tomasz Nowicki.
 
Pochodzący z Kowanowa (gm. Oborniki) w Wielkopolsce pięściarz Tymex Boxing Promotion w najbliższy piątek spotka się z Octavianem Gratii, który już boksował z innymi zawodnikami Tymexu – Michałem Leśniakiem (13-1-1, 3 KO), Michałem Żeromińskim (13-5-3, 1 KO) i pod koniec września z Łukaszem Wierzbickim (19-1, 7 KO).
– Gratii jest silny, lubi się pobić, wywiera presję i idzie do przodu. Muszę być czujny, bo może być niebezpieczny. Jego bilans jest mylny, przegrywał z pięściarzami z czołówki Polski albo z zawodnikami z zerem w rekordzie. Zapowiada się ciekawa walka, być może najtrudniejsza w mojej karierze – przyznał Tomasz Nowicki.
Przed walką z Octavianem Gratii Tomasz Nowicki sparował m.in. z Aleksandrem Bereżewskim, który niedawno zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów -75kg i został Młodzieżowym Wicemistrzem Polski -75kg, a także Ukraińcem Vladimirem Yushynem z Tymexu.
 
 
– Dobrze idzie zbijanie wagi, z treningów pod okiem Mariusza Koperskiego jestem bardzo zadowolony i liczę na pokazanie życiowej formy w Pionkach. Jestem gotowy na Grattiego, będzie to świetny test – dodał bokser z Wielkopolski przed zakontraktowanym na 6 rund pojedynkiem w wadze super półśredniej.
Na piątkowej gali organizowanej przez Mariusza i Marcela Grabowskich zaboksuje też inny podopieczny Mariusza Koperskiego – Piotr Kuberski (waga junior ciężka). W debiucie zmierzy się na dystansie 4 rund z Hubertem Krasuskim (1-2-1, 1 KO).
 
– Piotr Kuberski wywodzi się z MMA, lecz widziałem jak się rusza boksersko i jestem przekonany, że da dobrą walkę i wygra. Ważne, że obaj mamy w Szamotułach znakomitego trenera Mariusza Koperskiego. Na co dzień korzystam z jego doświadczenia i rad i jako zawodnik, i jako trener, bo uczę dzieci, młodzież i dorosłych boksu. Zajęcia prowadzę w Obornikach, a jeden z moich ambitnych zawodników Igor Zagrodnik już zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików – stwierdził 25-letni Tomasz Nowicki, w którego narożniku w piątek będą Mariusz Koperski i Patryk Hermann
 
Na gali „Tymex Boxing Night 15” będącej zakończeniem roku 2020 w polskim boksie zawodowym, w walce wieczoru Laura Grzyb (4-0, 3 KO) spotka się z pochodzącą z Dominikany Enerolisą De Leon (6-3-2, 2 KO). Kolejne pojedynki rankingowe stoczą również m.in. Marcin Siwy (21-0, 9 KO) oraz brązowy medalista Mistrzostw Europy i Olimpijczyk z Pekinu Alexander Strecki (11-1-2, 5 KO). Bardzo ciekawym wydarzeniem będzie profesjonalny debiut nowego zawodnika Tymexu Kubańczyka Yurieta Pradesa Silveiry, byłego Mistrza Kuby Młodzików. W ojczyźnie walczył m.in. z Ronielem Iglesiasem, Mistrzem Olimpijskim z Londynu i byłym amatorskim Mistrzem Świata.
 
Wielkie emocje bokserskie już 18 grudnia. Na żywo w TVP Sport.
admin1Tymex Boxing Night 15 -Tomasz Nowicki: życiowa forma na Tymex Boxing Night 15